Jeśli chcemy rozpocząć przygodę z giełdą musimy pamiętać, że sami nie możemy na niej inwestować. Potrzebujemy do tego pośredników: domów maklerskich. Obecnie inwestowanie na giełdzie jest znacznie ułatwione w porównaniu do kilkunastu lat wstecz.

Powszechnie dostępne komputery oraz internet pozwoliły indywidualnym inwestorom uniezależnić się od maklerów. Obecnie możemy wszystko dokonać sami siedząc przed komputerem, a nie poprzez podpisywanie dokumentów i informowanie maklera. Ograniczamy utratę czasu, który na giełdzie jest tak szczególnie ważny.

Przed wyborem domu maklerskiego warto przejrzeć ich oferty i zaznajomić się z oferowanymi usługami. Jeśli czujemy się pewnie na giełdzie warto zadbać o to byśmy od domu maklerskiego dostali jak najbogatszą ofertę. Analizy, raporty i wykresy spółek opracowywane przez pracowników domu maklerskiego dadzą nam lepszy pogląd na obecną sytuację na giełdzie i w danej spółce.

Po dokonaniu wyboru najlepszego dla nas biura maklerskiego otwieramy w nim internetowy rachunek inwestycyjny. Dokonuje się tego za pomocą wypełnienie odpowiedniego formularza
w internecie, w którym podajemy swoje dane. Następnie musimy podpisać umowę, która została przygotowana na podstawie naszego formularza. Po dokonaniu formalności dostajemy identyfikator, kartę kodów oraz hasło.

Ostatnim krokiem przed rozpoczęcia swojej przygody z giełdą jest przelanie środków na nasz rachunek inwestycyjny. Warto sprawdzić czy wybrane przez nas biuro nie określa minimalnego poziomu pierwszej wpłaty. Następnie pozostaje nam jedynie zostanie rekinem giełdowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *