Gra na giełdzie

Gra na giełdzie

Wielu początkujących graczy rozpoczyna inwestowanie bez posiadania podstawowej wiedzy na temat giełdy i akcji. A transakcji dokonuje licząc po prostu na swój instynkt. Spoglądając na wykresy wzrostowe liczy na dalsze wzrosty bo nie przewiduje dlaczego mogłoby to ulec zmianie. Taka gra bez elementarnej wiedzy jest po prostu hazardem a nie inwestowaniem. Bo tylko obstawia się wzrost, licząc na szczęście.

Przy podejmowaniu decyzji wyróżnia się dwa rodzaje wykonywanych analiz. Pierwszą jest analiza

Symulatory giełdowe

Symulatory giełdowe

Jeżeli rozpoczynamy naszą przygodę ze światem giełdy warto zapoznać się najpierw z jej symulatorami. Pozwoli to nam wyćwiczyć nasze strategie i dokładnie zapoznać się z mechanizmem jej funkcjonowania.

Jednak należy pamiętać, że najlepsi gracze na symulatorach wcale nie muszą być milionerami w rzeczywistości. Duże znaczenie w tych przypadkach odgrywa stres i nerwy, kiedy inwestuje się swoje pieniądze a nie wirtualne monety.

W przypadku rzeczywistych inwestycji to nie stres jest

Spekulacja

Spekulacja

W obecnych czasach gra giełdowa często kojarzy się ze spekulacją. Czym jest spekulacja? Jest to taki rodzaj inwestycji, który przynosi dochód na przewidywanych zmianach cenowych w określonym czasie między terminem zawarcia a realizacji umowy.

Spekulacja często doprowadza do sprzężenia zwrotnego ze wzrostem cen. Spekulacja powoduje wzrost cen, co powoduje dalszą spekulację. Dochodzi do stanu rynku nazywanego bańką spekulacyjną.