Wiedza o giełdzie

Wiedza o giełdzie

Czy wiedza o giełdzie jest potrzebna ? Tak, nie ważne czy jesteśmy dopiero początkującym graczem, czy już od kilku lat swobodnie inwestujemy na parkiecie. Wielu uważa, że najlepszą metodą nauczania jest praktyka.

Wydaje się to słuszny pogląd, że człowiek najlepiej się uczy na własnych błędach i sukcesach. Podejmowanie własnych decyzji pozwoli nam na wyciągnięcie odpowiednich wniosków. Jednak zdobywanie wiedzy jedynie w praktyce może okazać się nie wystarczające.

Giełda papierów wartościowych

Giełda papierów wartościowych

Jest to miejsce w którym dochodzi do obrotu papierami wartościowymi. Uczestników giełdy dzieli się na tych bezpośrednich i pośrednich. Do tej pierwszej grupy zaliczamy banki, domy maklerskie i domy brokerskie. Tylko oni mogą bezpośrednio działać na giełdzie, natomiast wszystkie inne jednostki muszą działać za pośrednictwem tych członków giełdy.

Ceny na giełdzie ustala sam rynek, w miejscu spotkania się podaży z popytem. Daje ona możliwości wielkich zysków, ale również poniesienia kolosalnych strat. Słynne jest

Analiza

Analiza

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie akcji powinniśmy wziąć pod uwagę nasze własne cechy. Poziom akceptowalnego przez nas ryzyka, ilość wolnego czasu, wiedza o giełdzie czy temperament.

Przed każdą decyzją warto zadbać o odpowiednie informacje o danej spółce, zbadanie jej stanu pozwoli nam lepiej ocenić perspektywy inwestycji.

Przed podjęciem decyzji o zakupie danej akcji warto sprawdzić jej wskaźniki. Najbardziej popularnym wskaźnikiem jest porównanie ceny do zysku. Iloraz kursu zamknięcia i

Spekulacja

Spekulacja

W obecnych czasach gra giełdowa często kojarzy się ze spekulacją. Czym jest spekulacja? Jest to taki rodzaj inwestycji, który przynosi dochód na przewidywanych zmianach cenowych w określonym czasie między terminem zawarcia a realizacji umowy.

mobilne.mapy-navi.com.pl

Spekulacja często doprowadza do sprzężenia zwrotnego ze wzrostem cen. Spekulacja powoduje wzrost cen, co powoduje dalszą spekulację. Dochodzi do stanu rynku nazywanego bańką spekulacyjną.

Uczestnictwo w giełdzie

Uczestnictwo w giełdzie

Jeśli chcemy rozpocząć przygodę z giełdą musimy pamiętać, że sami nie możemy na niej inwestować. Potrzebujemy do tego pośredników: domów maklerskich. Obecnie inwestowanie na giełdzie jest znacznie ułatwione w porównaniu do kilkunastu lat wstecz.

Powszechnie dostępne komputery oraz internet pozwoliły indywidualnym inwestorom uniezależnić się od maklerów. Obecnie możemy wszystko dokonać sami siedząc przed komputerem, a nie poprzez podpisywanie dokumentów i informowanie maklera.