Day Trading

samochodowa.city-traffic.com.pl

Day tradingJest to jedna ze strategii inwestycyjnych na giełdzie. Dotyczy ona krótkoterminowych inwestycji polegających na otwieraniu i zamykaniu pozycji w ciągu jednego dnia licząc na zyski wynikające ze zmian kursu w ciągu tego dnia. Przedmiotem takich transakcji mogą być takie instrumenty finansowe jak: akcje czy waluty.

Metoda ta jest przeznaczona dla osób o wysokim poziomie akceptowalnego ryzyka. Jest ona bardziej stresująca od normalnego inwestowania bo wymaga podejmowania wielu decyzji w ciągu jednego dnia i tak codziennie.

Wielu inwestorów podkreśla jak ważna w tej strategii jest dyscyplina i trzymania się swojego planu inwestowania. Pozwala to ograniczyć wpływ nadziei, która często jest złym doradcą.

By inwestować w ten sposób potrzeba dużo czasu wolnego, gdyż wymagana jest stała kontrola notowań. Z tych powodów nie jest to strategia polecana dla osób początkujących.

By osiągnąć zadowalające zyski wymagana jest duża ilość kapitału. Pozwala ona na szybkie otwieranie i zamykanie pozycji i zarabianie na niewielkich zmianach kursowych.

Największą korzyścią z tego sposobu inwestowania pieniędzy jest perspektywa szybkich i wysokich zysków. Dodatkowo w day tradingu nie musimy się martwić o zmiany, informacje następujące po zamknięciu giełdy, a które będą miały wpływ na wysokość kursu.

Inną zaletą tej formy inwestowania jest niska prowizja domów maklerskich. Tym co przyciąga inwestorów do tego sposobu inwestowania jest płynność środków. Dokonanie wypłaty odbywa się natychmiast po sprzedaży instrumentów finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *